Ботев (Враца) дочака първата победа

Ботев (Враца) постигна първи успех от началото на сезона в Първа лига. Това стана факт, след като тимът от Северозападна България победи Септември (Сф) с 2:0 като домакин в мач от петия кръг. Точни за възпитаниците на Тодор Янчев бяха Браян Переа от дузпа в 34-ата минута и Мартин Бачев в третата минута на добавеното време на първото полувреме.

Врачани започнаха по-активно срещата и създадоха няколко опасности пред противниковата врата.

В крайна сметка това даде резултат след 30 минути. Тогава Мартин Христов влезе в единоборство с Браян Переа и игра с ръка през тялото на звездата на врачани. Реферът Железов отиде да прегледа ситуацията на ВАР и отсъди дузпа за домакините. Зад бялата точка застана Переа и не сгреши за 1:0.

Това успокои домакините и те контролираха нещата на терена, а в добавеното време на първата част Мартин Бачев с удар от наказателното поле матира Шейтанов за втори път.

След почивката гостите бяха тези, които търсеха повече попадението. На няколко пъти Федерико Бариос се намесваше, но и неточните изстрели запазваха преднината на домакините.

В заключителните минути врачани имаха по-чистите положения, но резултатът се запази, а гостите от София останаха и с намален състав след червен картон на Страхиня Керкез.

Така Ботев (Враца) записа първа победа от началото на сезона и прекъсна серия от четири поредни загуби. Септември от своя страна ще трябва да продължи да търси първи успех след завръщането си в елита.

В следващия кръг играчите на Тодор Янчев гостуват на Локомотив (Сф), докато възпитаниците на Николай Митов приемат Локомотив (Пд).