Монтана с първа загуба

Футболистите на Монтана допуснаха първа загуба за сезона във Втора лига. При гостуване си на Спартак в Плевен момчетата на треньора Танчо Калпаков отстъпиха с 1:2 в среща от 10-ия кръг. Монтанци изпуснаха златна възможност да открият резултата от дузпа в 20-та минута. Тогава Илия Русинов бе съборен в наказателното поле от Иван Бакалски. Русинов заложи на силата от бялата точка и прати топката в напречната греда. С попадения на Преслав Антонов в 27-та и Даниел Стоянов в 34-та минута Спартак поведе с 2:0. В четвъртата от петте добавени минути, Монтана върна един гол. Даниел Кабанелас центрира от ляво и Виктор Добрев засече топката с глава за 1:2 .

Спартак – Монтана 2:1 /2:0/

Спартак: 12.Боян Дишков, 21.Димитър Калчев, 26.Даниел Стоянов, 19.Яни Пехливанов, 16.Иван Бакалски, 66.Слав Петков, 8.Руси Чернаков (90+1-18.Мишел Таиров), 22.Преслав Георгиев (88-9.Ивелин Николеав), 24.Преслав Антонов, 10.Васил Шопов /к/, 11.Християн Петков.

Монтана: 30.Васил Симеонов /к/, 20.Борислав Вакадинов, 4.Никола Борисов, 17.Галин Минков, 6.Денис Динев (46-21.Димитър Буров), 24.Уилфред Коуакоу (68-22.Стефан Каменов), 10.Александър Тодоров, 23.Антон Тунгаров, 9.Филип Ежике (83-19.Владислав Цеков), 13.Илия Русинов (58-16.Даниел Кабанелас), 11.Мартин Сораков (68-14.Виктор Добрев).