Ботев записа нулево равенство с пловдивския Локо

Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) останаха без победа от месец август насам, след като фиксираха 0:0 в срещата помежду си от изтегления VIII кръг на футболната ни efbet Лига. Срещата бе официален дебют за новия наставник на гостите от „Лаута“ Христо Златински, а след нея те остават на 10-о място във временното класиране с 13 точки.

Домакините от Враца, които се завърнаха на своя стадион, след като тревното му покритие бе сменено, са предпоследни с 9 пункта.

В първите минути на мача не се случи нищо интересно пред нито една от двете врати. В средата на първата част дойде и първото разбъркване в наказателното поле на Локомотив след изпълнение на корнер, но вратарят Мартин Луков успя да избие топката.

Първият точен удар към една от двете врати дойде в последната минута на първата част, когато Мартин Петков отправи удар, който тупна пред вратаря Федерико Бариос, но не го затрудни.

В 52-рата минута Ботев стигна до най-чистото си положение до момента в мача. Браян Переа пусна топката към Данийл Кондраков, който от чиста позиция стреля встрани от вратата.

Локомотив имаше чудесен шанс да поведе в 76-ата минута. Тогава защитата на Ботев не прецени топката и нападателят се откъсна сам срещу вратаря Бариос, като ударът му срещна десния стълб на вратата.

В последните секунди на мача резервата на Ботев (Враца) Мартин Смоленски стреля от външната страна на десния стълб на вратата на гостите.