Калпаков с първа победа начело на Монтана

Монтана победи с 2:1 Пирин /Благоевград/ в контролна среща. Това бе първи успех за новия наставник на монтанци Тенчо Калпаков и първа за отбора от летните проверки. Досега Монтана записа три равенства.

На стадиона в Благоевград домакините откриха резултата в 4-та минута. Десет по-късно Стивън Кирилов изравни след самостоятелна атака от дясно. На почивката се изля проливен дъжд, който затрудни играта и на двата тима. В 90-та минута Симонс Фантас точен удар от границата на наказателното поле донесе победата на Монтана. Днес от 17 часа в Банско монтанци играят контрола с косоварския Дрита /Гниляне/.

Монтана: Симеонов, Вакадинов, Динев, Атанасов, Илиев, Тунгаров, Кирилов, Каменов, Ежике, Русинов, Добрев /Митев, Борисов, Коуакоу, Тасков, Тодоров, Кабанелас, Фанта, Цеков, Славчев, Албертов/