Монтана с класика в Горна Оряховица

Монтана спечели с 3:0 гостуването си на Локомотив /Горна Оряховица/ в среща от 2-ия кръг на Втора лига. До почивката момчетата на треньора Танчо Калпаков вкараха два пъти. В 13-та минута Филип Ежике центрира от дясно вратарят на домакините Ганев не се намеси по най-добрия начин и топката попадна във Виктор Добрев, който откри резултата. В добавеното време на първата част Добрев центрира от ляво, Илия Русинов свали с глава топката към Филип Ежике. Нигериецът финтира Ганев и вкара за 0:2. През втората част монтанци имах две положения. В 91-та минута влезлият като резерва Владислав Цеков – Каската засече центриране от дясно на Уилфред Коуакоу и доведе нещата до класически успех с 3:0. На 6 август, от 20 часа, на стадион „Огоста“ Монтана приема дубъла на ЦСКА 1948.

Монтана: Васил Симеонов /к/ /46-Юлиян Весков/, Никола Борисов, Денис Динев, Борислав Вакадинов, Костадин Илиев, Уилфред Коуакоу, Виктор Добрев, Антон Тунгаров /50-Стефан Каменов/, Филип Ежике /87-Владислав Цеков/, Илия Русинов /78-Даниел Кабанелас/, Стивън Кирилов.