Болницата в Монтана планира обновяване на базата със собствени средства

Над 200 000 евро собствени средства ще инвестира монтанската МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" за поставянето на фотоволтаици и нови бойлери в трите корпуса. Счетоводната печалба за миналата година на лечебното заведение е в размер на 22 000 лева за миналата година. Това стана ясно по време на общото събрание на акционерите на здравното заведение. На него беше приет бюджета за 2025 година. По време на събранието стана ясно, че през отделенията са преминали 16 000 пациенти от Монтанско и съседните области Враца и Видин. Тази година ще продължи ремонтът на ВиК мрежата в трите корпуси на болницата, която не е подменяна от 40 години. Ръководството на болницата в Монтана чака одобрение от здравното министерство да инвестирането тази година на над 200 000 евро собствени средства. 150 000 евро са предвидени за поставяне на фотоволтаици. Болницата е поискала здравното министерство да закупи 10 нови диализни апарати и рентген за отделението по ортопедия. Общото събрание прие увеличение на капитала на община Монтана с 6800 акции.
2026-06-17 14:30:35
