Ученици разгледаха платната на големия ломски художник Байката

Ученици разгледаха платната на големия ломски художник Байката

Ученици от девети и десети класове на ПГ „Найден Геров“ посетиха общинската галерия. Предвождани от своите учителки госпожите Антония Борисова и Марияна Кадамяр гимназистите се насладиха на платната на големия ломски художник Стефан Първанов – Байката.

Всеки посочи своя любима картина, а след като обсъдиха гамите в платната, единадесетокласникът Християн Любомиров Димитров изнесе импровизиран концерт на пиано.     

Присъствието на учениците на изложбата на Байката е доказателство, че функциониращата галерия намира все по-важно място в културната градска среда.

 


1
2
3


2026-06-23 09:20:16