Депутати обсъдиха проблемите в област Монтана

Народните представители Димитър Петров и Даниела Георгиева проведоха работна среща с областния управител на Монтана Иван Каменов, заместника му Зорница Михайлова, Володя Вълов – директор на Областно пътно управление и Валери Иванов – директор на ВиК.
По време на срещата бяха обсъдени редица проблеми и предизвикателства, свързани с пътната инфраструктура и ВиК системата в област Монтана. Сред основните теми бяха компрометираните пътни участъци в Лом (пътя към Ковачица), Бойчиновци (между Владимирово и Мадан), както и други проблемни отсечки в различни общини. Разгледан беше и напредъкът по ремонта на пътя Е-79.
Обсъдени бяха също и сериозните предизвикателства пред ВиК инфраструктурата в Лом, Брусарци и други населени места, където са установени значителни загуби на вода.
Акцент в разговора беше и трайното недофинансиране на област Монтана по отношение на пътната инфраструктура в сравнение със съседните области Враца и Видин, където средствата са почти двойно повече. Беше подчертано, че една от основните причини за това е липсата на достатъчна политическа подкрепа за увеличаване на инвестициите в сектора. „Подобряването и развитието на пътната инфраструктура е от ключово значение, особено предвид стратегическото значение на прохода Петрохан.
Оставаме твърдо ангажирани с подкрепата за развитието на пътната и ВиК инфраструктура в област Монтана чрез осигуряване на по-голямо финансиране за необходимите проекти“, подчертаха депутатите.
2026-06-24 09:50:54
