С нов електромобил зарадваха потребителите на Дома за стари хора в Мизия

С нов електромобил зарадваха потребителите на Дома за стари хора в Мизия

С още една добра новина зарадваха потребителите на Дом за стари хора „Баба Марта“ в Община Мизия.

Домът вече разполага с нов електрически автомобил Toyota Proace Verso Full Electric с 7+1 места, доставен по проект „Закупуване на неупотребявано електрическо превозно средство и свързана зарядна станция за целите на Дом за стари хора „Баба Марта“, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, Глава RePowerEU, процедура BG-RRP-13.009.

Проектът включва и изграждането на зарядна станция с мощност 22 kW, която ще обслужва новото превозно средство.

Автомобилът ще подпомага ежедневната работа на социалната услуга и ще осигурява по-комфортно, сигурно и удобно придвижване при изпълнение на дейностите, свързани с грижата за възрастните хора.

Стойността на доставените автомобил и зарядна станция е 55 815,54 евро с включен ДДС.

Грижата за хората от третата възраст остава сред важните приоритети на Община Мизия и кмета Валя Берчева. Всяка инвестиция в по-добри условия и по-качествени социални услуги е инвестиция в достойния живот на възрастните хора.


1
2


2026-06-24 15:28:06