Челопек отбеляза Еньовден с възраждане на традициите

Челопек отбеляза Еньовден с възраждане на традициите

По повод Еньовден днес в парка до храма „Св. Димитър“ в село Челопек се събраха жители и гости на селото, за да отбележат един от най-обичаните български народни празници. Те сплетоха венчета от ароматни билки, събрани рано сутринта, както повелява традицията. С много усмивки и настроение те се включиха в инициативата, която цели да съхрани и предаде на младото поколение знанието за българските обичаи, свързани с Еньовден. Събитието се превърна и в повод за разговори за народните вярвания – за силата на билките, за символиката на слънцето и за обредите, които според традицията носят здраве и благополучие през цялата година. Организатори на проявата бяха кметството и местното Читалище "Огнище-1930".


1
2
3


2026-06-24 13:17:28