Ученици от Гърция посрещнаха в СУ “Васил Кънчов”


В СУ “Васил Кънчов”-Враца се проведе първа мобилност по проект “Експлор” на Еразъм +.
Гостите бяха от Корфу, Гърция, а проектът има за цел да повиши мотивацията, да открие и развива силните страни на учениците, тяхната увереност и самочувствие. Проектът е изпълнен с дейности с ученици както на местно, така и на международно ниво.
Училището бе посетено от петнадесет младежи и трима учители от „3о Geniko Likeio Kerkyras“, Корфу, Гърция. Групата се наслади на културна разходка на София и Враца, запозна се с бита и културата на страната ни, училището и начина на работа в него.
Обмени се опит и обратна връзка относно дейностите, извършени на местно ниво преди визитата. Учениците участваха в множество интерактивни игри на открито и закрито, насочени към личностно развитие, анализ на мисленето и откриване на умения.
Бе организирана и културна вечер.
За пореден път училище СУ “Васил Кънчов“ затвърди основни европейски ценности, обмени опит - културен и учебен. Учениците създадоха дълготрайни приятелски отношения и показаха гостоприемството на страната ни.
2025-05-12 10:17:03