Пътни полицаи тръгват на масови проверки във Враца

Пътни полицаи тръгват на масови проверки във Враца

Масови контролни проверки в цялата област Враца започва Пътна полиция. Старт на акцията ще бъде даден на 1 ноември. Шофьорите ще бъдат на мушката на униформените до 30 ноември. Поводът за цялостния контрол по пътищата е предстоящата акция „Зима“. По време на нея ще се проверяват подготовката на превозните средства за движение при зимни условия. Това обяви инспектор Цветан Симеонов от врачанската Пътна полиция. На първо място органите на реда ще  проверяват за състоянието на гумите, светлините, чистачките, включително системата за измиване на прозорците. Акция „Зима“ се провежда в партньорство на КАТ, Съюза на българските автомобилисти и БЧК. Пътните полицаи ще дават насоки и съвети на водачите и пешеходците за по-безопасно и сигурно шофиране през зимата.

Пътните полицаи ще проверяват и за изправността на фаровете, чистачките, устройствата за почистване на стъкла, гумите. С цел превенция над поведението на водачи и пешеходци при зимни условия, в рамките на акцията ще се проведат три кампании, реализирани успешно през последните 2 години. От 1 до 10 ноември ще се провежда кампанията „Безопасно пътно превозно средство през зимата“ с основна насоченост към коли, велосипеди и превозни средства с животинска тяга. Вторият етап на акцията „Пешеходци и водачи за толерантност на пътя“ е от 11 до 20 ноември и е насочена към пешеходците и поведението на водачите спрямо тях. Последният етап от акция „Зима“ е под надслов „Безопасно шофиране през зимата“ и ще се проведе в периода 21 – 30 ноември. Този етап е насочен към шофьорите на коли, техническата изправност на автомобилите и поведението спрямо пешеходците.

От 1 до 10 ноември в пунктовете на СБА пък ще се провеждат безплатни прегледи на автомобилите. Това обяви председателят на автомобилната администрация Митко Стаменов. Те ще бъдат в пункта във Враца и този в ПГ „Васил Левски“ в Мездра.  




2025-10-30 11:56:55