Ученици гостуваха на председателя на общинския съвет в Мездра

Ученици гостуваха на председателя на общинския съвет в Мездра

 

Проведе се изключително интересен и практичен урок с учениците от 12. б клас с профил „Хуманитарен“ и разширено изучаване на английски език в СУ „Иван Вазов“ – Мездра. В час по избираем модул „Развиване на уменията за прилагане на специфични техники на историческото познание“, учениците и техният преподавател по история и цивилизации Данаил Димитров гостуваха на председателя на Общинския съвет Яна Венелинова.

Тя запозна дванадесетокласниците с работата на Общинския съвет и механизмите на взаимодействие с общинската администрация. Тя обясни подробно как гражданите могат да поставят своите въпроси и предложения пред съветниците и кмета на общината.

Най-вълнуващата част от срещата беше проведената демонстративна сесия. Учениците влязоха в ролята на кмет на общината и общински съветници, като дебатираха и гласуваха две точки от импровизиран дневен ред: Обявяване за неучебни месеците декември и януари.

Забрана за писане на по-ниска срочна оценка от много добър (5).

 

Въпреки хумористичния характер на предложенията, дебатът беше сериозен, а гласуването – различно! Учениците активно изразиха аргументи и позиции, демонстрирайки важността на активното гражданско участие в съвременния живот.

 

Текст: Данаил Димитров


2


2025-11-24 11:57:59