Криводолски ученици бяха на стаж в луксозен турски хотел

Криводолски ученици бяха на стаж в луксозен турски хотел

След 14 дни, изпълнени с нови знания, професионални предизвикателства, емоции и незабравими преживявания, учениците от СУ “Св. св. Кирил и Методий” вече са отново в родния Криводол , по-уверени, по-мотивирани и още по-вдъхновени за своето бъдеще.

Младежите бяха на производствена практика в реална работна среда в хотел от най-висок клас в Бодрум, Република Турция. Учениците работиха на 6-часови смени в различни отдели на ресторанта и професионалната кухня. С много отговорност, дисциплина и желание те изпълняваха поставените задачи и усвояваха съвременни техники и стандарти в сферата на хотелиерството и ресторантьорството.

Програмата включваше и богата културна и професионална дейност. Учениците имаха възможност да се срещнат с представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в Бодрум, както и да участват в професионални дискусии, свързани със съвременните тенденции в кулинарния туризъм и иновативните гастрономически преживявания.

Особено впечатление на местните предприемачи и професионални ментори направиха уменията, мотивацията и професионалното отношение на учениците. Те демонстрираха отлична подготовка, креативност и желание за развитие, което заслужено получи висока оценка.

Всички получиха сертификати за отлично представяне, които са признание за техния труд, постоянство и достойно представяне по време на международната мобилност.

Днес те вече са у дома и с нетърпение очакват отново да прекрачат прага на любимото си училище, за да споделят своя опит, емоции и нови знания.

 


2
3
4
5


2026-05-19 09:59:10