СУ „Васил Кънчов“ изпрати своите абитуриенти

С тържествена церемония врачанското СУ „Васил Кънчов“ изпрати своите зрелостници. В актовата зала учениците от Випуск 2026 получиха дипломите си за средно образование и отбелязаха края на един важен етап от живота си. Директорът на учебното заведение Димитър Марков поздрави абитуриентите за техните постижения и отправи пожелания за успешен старт в новото начало, което ги очаква след училищния праг. Випуск 2026 оставя след себе си впечатляващи резултати. От общо 27 зрелостници, 13 завършват с отличен успех над 5,50. Най-висок успех постига Владислав Хрисов – отличник на випуска с 5,87. Средният успех на випуска е много добър 5,37 – показател за постоянство, труд и отговорност през годините на обучение. Особено признание заслужават резултатите на държавните зрелостни изпити, които нареждат СУ „Васил Кънчов“ сред водещите училища в областта. Завоюваното четвърто място в област Враца е доказателство за качествената подготовка и амбицията на учениците да се развиват и усъвършенстват. Тържественият ден беше изпълнен с емоции и равносметка за извървения път – от първия учебен ден до получаването на дипломата. За зрелостниците това е момент на раздяла с училището, но и начало на нови предизвикателства, нови цели и нови мечти.
СУ „Васил Кънчов“ пожелава на Випуск 2026 здраве, вдъхновение, смелост и успехи във всяко бъдещо начинание. Нека не спират да следват мечтите си и да носят с гордост името на своето училище.
2026-06-22 14:23:42



