Ученичка от ПГ "Димитраки Хаджитошин" с първо място в конкурс

Ученичка от ПГ

На 22 юни в зала „Арх. Храбър Попов“ на Университета по архитектура, строителство и геодезия бе открита изложбата от конкурса „Без рамка 2025/2026“, организирана от Професионалния учебен център към „Баумит България“ ЕООД с любезното домакинство и съдействие на УАСГ.

Сред победителите в него бе ученичката от ПГ "Димитраки Хаджитошин"-Враца Анна-Мария Симеонова от 10 а. клас - професия "Строителен техник". Наградата й бе връчена лично от ректора на УАСГ доц. д-р арх. Гичка Кутова- Каменова.

Експозицията представя 70 произведения, създадени от ученици от 15 професионални гимназии по строителство и архитектура в рамките на Националния конкурс „Без рамка 2025/2026“. Художествените платна, изработени със строителни мазилки и бои, разкриват нестандартен поглед към изкуството и демонстрират как строителните материали могат да се превърнат в средство за творческо изразяване.

Учениците имаха възможност да се срещнат с преподаватели и студенти от УАСГ и да се запознаят с материално-техническата база на университета, превръщайки събитието в ценна възможност за обмен на идеи и вдъхновение между бъдещите и настоящите професионалисти в областта на архитектурата и строителството.

Изложбата „Без рамка 2025/2026“ е посветена на таланта, въображението и смелите идеи на младите творци, които успяват да преплетат миналото, настоящето и бъдещето в своите произведения.




2026-06-22 17:19:37