Куп медали завоюваха берковските състезатели по приложно колоездене

Куп медали завоюваха берковските състезатели по приложно колоездене

Децата от Берковица за пореден път доказаха своята отлична подготовка и заслужено завоюваха първо място в отборното класиране на третия кръг от Републиканския шампионат по приложно колоездене.

Състезателите показаха впечатляващи знания по теория и завидни умения при майсторското управление на велосипед и движението в импровизираното автоградче, оценявани от служители на полицията.

В индивидуалното класиране при момичетата първо място зае Никол Бисерова, четвърто място заслужи Аделина Вачева и шеста стана Габриела Петрова. При момчетата първо място и носител на Купата на кмета за най-малко допуснати наказателни точки грабна Росен Андреев, втори стана Велислав Захариев, а четвърто място застана Константин Панчев.

По време на шампионата бяха обявени и треньорите на Националния отбор на България за участие в Европейския шампионат по приложно колоездене, който ще се проведе на 10 септември в Чехия. За наша огромна радост това са Цветана и Вячеслав Трендафилови, които с всеотдайния си труд и професионализъм продължават да прославят Берковица на национално и международно ниво.

Пред отбора предстои още едно предизвикателство – последният кръг от пролетния сезон на 26 и 27 юни в Суворово. След неговото приключване ще бъде определен разширеният състав на националния отбор, в който всички ние се надяваме да видим още берковски деца.

 


1
2
3


2026-06-26 09:35:16