Самодейци от Видинско, Сърбия и Румъния се събраха на „Балканска среща“ в Майор Узуново

Самодейци от Видинско, Сърбия и Румъния се събраха на „Балканска среща“ в Майор Узуново

11-тото издание на Международния фестивал „Балканска среща“ в Майор Узуново, който бе съчетан с провеждането на традиционния събор на селото и празнуването на Петровден, събра десетки самодейци.

Фестивалът, който е организиран от Фондация „Подкрепа за реализация”, бе открит от кмета на село Майор Узуново Станислав Георгиев и председател на неправителствената организация за хора с увреждания Емилия Йосифова.

Фестивалната програма включваше изява на самодейни състави от видинските читалища, гости от съседните Сърбия и Румъния, индивидуални изпълнители. Жителите на населеното място бяха зарадвани и от изпълненията на Градския духов оркестър на Видин към Общински културен институт „Дунав”.

Сред официалните гости бяха зам.-кметовете на община Видин Борислава Борисова и Мартин Дончев, както и народният представител Цветомир Цветанов.

„Поздравявам ви за това, че обединявате по уникален начин тези инициативи и така пазите живи народните традиции. Бъдете заедно и в делник, и в празник. Пожелавам ви здраве и все така неуморно да предавате богатството на българския фолклор на младите поколения. Община Видин и занапред ще ви подкрепя във всички ваши начинания – в областта на културата, образованието, социалната сфера”, заяви в приветствието си Борисова и връчи поздравителен адрес от името на кмета д-р Цветан Ценков.


1
2
3
4
5


2026-06-27 10:36:05