Милица Мирчева триумфира в полумаратона на Скопския маратон

Националната рекордьорка в маратона (2:29:23 ч.) и в полумаратона (1:11:14 ч.) Милица Мирчева (СКЛА Атлет - Мездра) спечели полумаратона при жените в 20-ото, юбилейно издание на Скопския маратон (Wizz Air Skopje Marathon 2024), който се проведе в столицата на Северна Македония.  В конкуренцията на 485 състезателки от 28 държави от целия свят родената в Добрич атлетка, чийто личен треньор е Йоло Николов, пробяга дистанцията от 21.0975 км за 1:15:49 ч. Втора, на 5 минути и 25 секунди след Мирчева, финишира представителката на Косово Греса Бакрачи с време 1:21:14 ч., а трета се нареди Джули Ларсен (Норвегия) с 1:22:04 ч. Другата елитна българска атлетка в това бягане - Маринела Цекова (СКЛА Михаил Желев - Сливен), завърши осма с 1:26:06 ч.