Локо (Мездра) с победа за Купата на Аматьорската футболна лига

Третодивизионният ОФК Локомотив (Мездра) победи като гост с 1:6 ФК Искър 1923 II (Роман) в среща от областния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ) и се класира за следващия етап на ежегодната клубна надпревара. Мездренските „железничари“ поведоха в резултата в 15-ата минута на мача, когато Кристиан Грозданов се разписа за 0:1 след извеждащ пас на Сергей Георгиев. Малко преди почивката домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател, но Росен Крумов стреля от бялата точка встрани от вратата. В 51-ата минута Асен Русинов асистира на Сергей Георгиев за 0:2, а 3 минути по-късно с добавка от непосредствена близост след изстрел от средна дистанция на Русинов Михаил Бешев направи преднината на локомотивци класическа - 0:3. В 57-ата минута романчани върнаха едно попадение чрез Габриел Лисигерски, който се възползва от подаване на Теодор Лазаров за 1:3. В средата на второто полувреме в стремежа си да пресече центриране от десния фланг Петър Бочев от домакините си отбеляза автогол. Крайното 1:6 оформиха юношата Иван Кирилов в 71-ата минута и Ваньо Иванов в 76-ата минута след асистенции на Иван Аспарухов.