Европейска купа и пет медала за “Златните момчета” от Козлодуй

Европейска купа и пет медала за “Златните момчета” от Козлодуй

Мартин Цветков спечели европейската купа по кикбокс при 13-15 годишните в Сараево, Босна и Херцеговина. Той изигра страхотни квалификации, като през всички мачове показа, че е състезател от световна класа. По шампионски спечели и финалната среща с нокаут във тория рунд, срещу боец на домакините от Босна и Херцеговина.

Мартин Атанасов направи най-силното си представяне до момента, като се изправи в по-горна за него категория, до 69кг. и след много тежки битки, в които показа изключителна воля за победа и класна игра, достигна до финал. В последната секунда на мача загуби от състезател на Черна Гора.

Виктор Иванов стартира с победа в квалификациите, но за жалост, след първия мач си контузи тежко кракът и това му попречи да продължи на пред и да се пребори за медал.

Денислав Димитров също бе спрян от контузия във финалния мач и остана със сребро.

Цветомир Иванов се бори мъжки в по-китната за него категория до 51 кг. и успя да достигне до бронзово отличие.

Калоян Луканов бе единственият ни състезател при мъжете.

Той направи силно начало на състезанието и само липсата на опит му попречи да преодолее и полуфиналите в категория до 80 кг., за това остана с бронз.

„Доволен съм от всички състезатели на клуба. Показват голямо желание за победа и добра игра. Нашите бойци са конкурентни на световния елит в кикбокса, което е показателно за работа на целия екип на отбора. Следващото предизвикателство на клуба е републиканското първенство в Козлодуй, което започва на 11 април“, заяви Георги Вачев.




2025-04-07 10:04:08