Кула отбеляза Деня на Съединението


С поднасяне на цветя на Войнишкия паметник председателят на общинския съвет д-р Димитър Цанков, представители на община Кула, общественици, гости и граждани почетоха 6 септември.
„Преди 140 години България най-накрая достига заключителния етап на своята национално освободителна революция, а именно на Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Българската държавност е възродена и България тръгва по нов път на развитие. Надяваме се да сме обединени и в бъдеще, и да постигнем отново някогашното величие на България", сподели пред децата от СУ „Васил Левски“ главният експерт „Хуманитарни дейности“ в общината Христела Александрова.
Паметникът е построен през 1926 година в памет на загиналите кулски войници през войните от 1885 г., 1912 – 1913 г. и 1915 – 1918 г.
2025-09-06 14:55:54